Amikor ezeket a sorokat írom fél 2 tájban, ragyogó napsütéses a nappalink. Soha jobb hókezdést, ugye? Lesz még szél, hideg és szürkeség, ezért cseppet sem bánom, hogy ma "kevésbé tipikus" adventi időnk van. December 1-je nemcsak hókezdő nap, hanem a Pasztellbarokk adventi kalendárium első ablaka is ma nyílik ki. Akik követtek az előző években, tudják, hogy valamiféle adventi visszaszámlálással mindig készültem. Volt olyan év, amikor napi, máskor heti vagy hétvégi posztokkal frissült a blog. Ebben az évben visszatérek a napi posztoláshoz, mától december 24-ig minden egyes nap kinyílik 1-1 virtuális ablak, amely rejthet receptet, készülődős-hangolódós tippet, nyereményjátékot, ajánlót is.
Az idei posztsorozatomat a PlanAll x Csigó Zita 2021-es tervezőm ihlette. Az Egyél jót, legyél jól! planneremben minden hétre adok egy-egy szezonális ötletet: receptek, heti tipp, a hét alapanyaga, havi életmódtipp és ételfotós how to-k váltogatják egymást. Nagyon szerettem készíteni, remélem, ti is ennyire fogjátok szeretni: jegyzetelni bele, inspirálódni belőle egész évben. (Beszerzési lehetőségek: planall.hu, Pirex, Auchan, Müller.) A plannerem heti tematikáját a várakozás hónapjára napi posztsorozatra cseréltem, így született meg az idei virtuális kalendáriumom.
Apropó! A PlanAllokkal most fut egy nyereményjáték is!
Az első posztom lehetne #nemszakácskönyvbevalórecept is (erről itt írok), de most nem ez a kapcsolódási pont, hanem a plannerem borítóján szereplő smoothie bowl. Nagyon szeretem a bowlokat (egyébként a sós Buddha bowlok a legnagyobb kedvenceim) és a címlapom hangulatát is, innen az első ablak ötlete. Persze legyen benne egy kis adventi felütés is, ezért választottam a melengető zabkását almával, téli fűszerekkel.
Almás pite zabkása
Hozzávalók (2 adaghoz):
2 közepes méretű alma
6 dl növényi tej
10 púpozott evőkanál zabpehely
1 teáskanál mézeskalács ízű fűszerkeverék
édesítő (fajta és mennyiség ízlés szerint)
Az almákat meghámozzuk, felkockázzuk, majd annyi vízben, amennyi ellepi, puhára főzzük. Leszűrjük, hagyjuk kicsit hűlni, majd krémesre törjük. (Mindig a zabot szoktam fűszerezni, az almának pedig meghagyom a természetes ízét.)
Közben a növényi tejet (persze nem muszáj növényit használni, ezúttal mandulatejből készítettem) felmelegítjük egy lábasban. Beleszórjuk a zabot és a mézesfűszert, mehet hozzá az édesítő is. Lassú tűzön, kevergetve sűrűre főzzük. Amikor már szépen sűrűsödik, érdemes lehúzni a tűzről, lefedni és állni hagyni.
Tálaláskor összemárványozzuk (vagy összekeverjük) az almapürével, aztán jöhet a díszítés kedvetek szerint, most egy kis fahéjjal szórtam meg, illetve tettem rá goji bogyót és diót.
Kerámiák: Pastel Ceramics